Lae alla Vitraažklaaside infoleht; 2.2 MB, pdf

 

Klassikaline vitraaž

Klassikaline vitraaž on kõige vanem vitraažitehnika, mis on ajas vähe muutunud. Klassikalist vitraaži on kõige parem kirjeldada väljendiga „nagu kirikus”. Tehnikas kasutatakse värvilisi vitraaži klaase, kus iga tükk on eraldi klaasist välja lõigatud. Tükid seotakse omavahel H-kujulise tinast profiiliga. Kui vitraaž on kokku pandud joodetakse tinaprofiil üle. Klassikaline vitraaž sobib hästi geomeetriliste mustrite jaoks. Soovitame klassikalist vitraaži kasutada restaureerimiste puhul ja vanades ajaloolistes hoonetes.

vitraazh 250pxTiffany vitraaž

Värvilisest klaasist lõigatakse välja kõik tükid. Iga tükk ääristatakse iseliimuva vaskfooliumiga. Seejärel asetatakse tükid joonise alusel kõrvuti ning joodetakse tina abil kokku. Tiffany tehnika võimaldab omavahel liita väga väikeseid klaasitükke ning moodustada keerukaid mustreid. Eriti hästi sobib tehnika looduslike motiivide ja lillemustrite puhul. Peamine erinvus klassikalisest vitraažist on see, et tiffani vitraažil on tinajooned varieeruva laiusega ning peenemad kui klassikalisel vitraažil.

zhalusii-1-smallŽalusiiks nimetatakse akna välisküljele paigaldatud nn. ribide konstruktsiooni. Tüüpiliselt koosneb žalusii lisaks ribidele veel putukavõrgust ja tuulutusavana kasutatavast luugist või siis tavalise klaasiga varustatud aknaraamist. Üldjuhul paikenb žalusii akna ühele küljele jäävas kitsamas avas.

 

Inglismaal ja mujal anglo-ameerika kultuuriruumis on olnud paarsada aastat armastatud aknatüübiks üles-alla liikuvate lükandraamidega aken (nn. püstlükandaken). Vikingi püstlükandakna disain kindlustab hea ilmastikukindluse isegi tormistel päevadel.

Soojusjuhtivus kahekordse klaaspaketiga Uw = 1,4 W/m2K.

PDF dokumentide avamiseks vajad Adobe Reader'it. Leiad selle alltoodud lingilt:

get adobe reader