Väljapoole avatava akna eelised:

 • Lihtne konstruktsioon ja sale disain.
 • Suurepärane ilmastikukindlus.
 • Väga hea soojapidavus.
 • Kardinad, rulood ja aknalaual olevad esemed ei jää akna avamisel ette.
 • Pöördavanevate akende pesemine on mõlemalt poolt lihtne.

SW14 puitalumiinium passiivaken on esimene Eestis välja töötatud ja Saksamaa Passive House Institute'i poolt sertifitseeritud väljapoole avatav passiivmaja aken. Vaata sertifikaati! 

Akna profiilid on kaitstud rahvusvahelise tööstusdisainilahenduse registreeringuga nr DM/083922.

 

SW14 passiivaknal on:

 • Spetsiaalselt Eesti ja Põhjamaade kliimaolusid arvestades välja töötatud ilmastikukindel konstruktsioon. Akna kolm tihendit tagavad selle, et raami-lengi vahe on soe ning suurendavad kondensatsioonikindlust;
 • 50 mm 3-kordses klaaspaketis kasutatakse kaht selektiivklaasi (Planitherm Ultra N või Planitherm ONE), argoontäidet ja sooja serva vaheliiste (SGG Swisspacer Ultimate). Valikus on ka päikesekaitse klaasid (näiteks SKN174);
 • Alumiiniumkate lisab puitaknale vastupidavust;
 • Sulgumispunktid ümber raami teevad akna turvaliseks;

 SW14 puitaken on väljapoole avatav liginullenergia hoone jaoks loodud energiatõhus aken. (Akna profiilid on kaitstud rahvusvahelise tööstusdisainilahenduse registreeringuga nr DM/083922.)

 

SW14 puitaken:

 • Spetsiaalselt Eesti ja Põhjamaade kliimaolusid arvestades välja töötatud ilmastikukindel avatäide. Akna kolm tihendit tagavad selle, et raami-lengi vahe on soe ning suurendavad kondensatsioonikindlust;
 • 50 mm 3-kordses klaaspaketis kasutatakse kaht selektiivklaasi (Planitherm Ultra N või Planitherm ONE), argoontäidet ja sooja serva vaheliiste (SGG Swisspacer Ultimate). Valikus on ka päikesekaitse klaasid (näiteks SKN174);
 • Sulgumispunktid ümber raami teevad akna turvaliseks;

Viking Window SW11 aken on vastuseks tänapäevasele energiasäästu vajadusele ja soovile säilitada Põhjamaadele omane akna disain: saledate profiilidega aken tagab suure valgusava ja kolmekordne klaaspakett muudab soojakao minimaalseks.

SW11 akna klaaspaketiks on 40 mm kahe selektiiv- ja ühe tavalise klaasiga, argoontäitega pakett, millele soovitame nn. sooja serva saavutamiseks SGG Swisspacer vaheliistu. Tulemuseks on akna soojusjuhtivus Uw = 0,97 W/²K.

 

Väljapoole avatava akna idee pärineb karmi kliimaga Skandinaavia maadest: Taanis ja Norras on seda tüüpi aknad olnud aastakümneid peamiseks hoonetel kasutatud avatäiteks.

combi500-1-smallVäljapoole avatava akna konstruktsioon on mõeldud laitmatult toimima niiskel, kuival, külmal ja soojal perioodil. Tihendite ja klaaspakettide kasutamine tagab õhutiheduse ja energiasäästlikkuse, hoolikas puidu ja sulustuse valik kindlustab aknale pikaealisuse. Tootevalikus on lisaks traditsioonilisele külgavanemisele ka liug- ja liigendhingedega variandid, mis võimaldavad akna pesemist toa poolt.

 

Akende disaininäited:

aknadisainid smallweb

CE-märgistus

CE- EN14351-1-2006 A1-2010

PDF dokumentide avamiseks vajad Adobe Reader'it. Leiad selle alltoodud lingilt:

get adobe reader