Rohkem kui 25 aastat kogemust Eesti, Põhjamaade, Inglismaa, Iirimaa ja Jaapani turgudel
Helista meile: +372 384 8900
Klassikaline vitraaž on kõige vanem vitraažitehnika, mis on ajas vähe muutunud. Klassikalist vitraaži on kõige parem kirjeldada väljendiga „nagu kirikus”. Tehnikas kasutatakse värvilisi vitraaži klaase, kus iga tükk on eraldi klaasist välja lõigatud. Tükid seotakse omavahel H-kujulise tinast profiiliga. Kui vitraaž on kokku pandud joodetakse tinaprofiil üle. Klassikaline vitraaž sobib hästi geomeetriliste mustrite jaoks. Soovitame klassikalist vitraaži kasutada restaureerimiste puhul ja vanades ajaloolistes hoonetes.
Värvilisest klaasist lõigatakse välja kõik tükid. Iga tükk ääristatakse iseliimuva vaskfooliumiga. Seejärel asetatakse tükid joonise alusel kõrvuti ning joodetakse tina abil kokku. Tiffany tehnika võimaldab omavahel liita väga väikeseid klaasitükke ning moodustada keerukaid mustreid. Eriti hästi sobib tehnika looduslike motiivide ja lillemustrite puhul. Peamine erinvus klassikalisest vitraažist on see, et tiffani vitraažil on tinajooned varieeruva laiusega ning peenemad kui klassikalisel vitraažil.
Kilevitraaž tehakse ühele klaastahvlile. Joonise abil kantakse klaasi ühele poolele iseliimuv tinariba. Klaas keeratakse ümber ning ettenähtud kohtadesse kantakse spetsiaalne värviline vitraaži kile. Seejärel kaetakse kileservad vastavalt alumisele tinajoonisele samuti tinaribadega. Kilevitraaž on visuaalselt sarnane teistele tehnikatele. Kuna joonis kantakse tervele klaasilehele, võimaldab see katta suuremaid pindu, ilma et klaas aja jooksul deformeeruks.
Lae alla Vitraažklaaside infoleht; 2.2 MB, pdf